Jaki obiektyw do PhaseOne?

Moderator: Monika Jędralska

Jaki obiektyw do PhaseOne?

Postprzez reinman » Wt sty 21, 2014 11:49 am

Witam serdecznie,
przygotowujemy z kolegą projekt do ministerstwa i jesteśmy na etapie wyboru sprzętu do digitalizacji. Planowane obiekty digitalizacji to głównie obrazy, grafiki, mapy ale też inne eksponaty muzealne z tym ,że jednak główną uwagę poświęcamy obiektom płaskim o dużej ilości szczegółów. Jesteśmy już zdecydowani na aparat Phase One 645DF+ ze ścianką tylną IQ180 ale mamy problem z obiektywem.
Normalnie bym wybrał standardowe 80mm i do tego komplet pierścieni macro (obiektyw ostrzy dopiero od 0,7m) ale spotkałem się z opiniami iż te obiektywy nie zbyt dobrze sobie radzą przy fotografowaniu z bliskich odległości (1,5-0,7m). Dlatego pytanie czy ktoś miał z takim sprzętem doczynienia, czy potwierdza tą opinię, czy są jakieś alternatywy, może 80mm do dalszych planów a do bliższych AF 120 mm f/4 M. Interesuje mnie również jak się mają obiektywy PhaseOne "normalne"(AF) do obiektywów z migawką centralną(LS)? Na stronie PhaseOne obiektywy LS są reklamowane jako produkty najwyższej klasy jakie robi Schnider, czy znaczy to ,że AF Schnider robi nie przykładając się tak jak przy LS?
Wielkie dzięki za jakiekolwiek wiadomości.
Q: how many programmers does it take to change a light bulb?
A: none, that's a hardware problem.
Avatar użytkownika
reinman
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 10:55 am

Re: Jaki obiektyw do PhaseOne?

Postprzez Tomasz Kaznowski » Pn mar 24, 2014 2:00 pm

Witam,
mam SK 80mm i Mamiya MF 120mm macro - oba świetne. Do macro tylko 120mm, a do obrazów 80mm jest wspaniałe. Kolory i ostrość super, więc ja bym nie kupował pierścieni pośrednich. Nie wiem jaką głębię ostrości potrzebujesz, jaką skalę odwzorowania, na jakim formacie chcesz ewentualnie drukować itp. Napisz coś więcej , bo albo nie zrozumiałem co pisałeś w swoim poście, albo pomyliłeś wiele rzeczy typu AF, LS i przykładanie się do jakości produktu ;)
Pozdrawiam serdecznie,
Tomasz Kaznowski
www.archivization.com
Avatar użytkownika
Tomasz Kaznowski
 
Posty: 2
Dołączył(a): N mar 23, 2014 9:12 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki obiektyw do PhaseOne?

Postprzez prolab » N lip 06, 2014 9:22 pm

Kupiłeś już ten aparat do fotografii mody ? bo jak nie to może jeszcze warto zmienić decyzję i nie wywalać 120 tys.

Pozdrawiam
prolab
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn kwi 22, 2013 10:43 pm


Powrót do Techniki digitalizacyjne - 2D i 3D od podstaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron