"Zagadnienia postprodukcji plików referencyjnych" - zapisy

Moderator: Monika Jędralska

"Zagadnienia postprodukcji plików referencyjnych" - zapisy

Postprzez Monika Jędralska » Cz maja 29, 2014 11:44 am

Szanowni Państwo,

Ruszyły zapisy na kolejne szkolenie organizowane w roku 2014 przez Centrum Kompetencji działające przy NIMOZ. Jest to szkolenie pt. "Zagadnienia postprodukcji plików referencyjnych" organizowane w dniu 13.06.2014 r. w Warszawie, w siedzibie NIMOZ.

Spotkanie to będzie miało charakter warsztatowy – kursanci będą mieli okazję pracować przy dwóch odpowiednio wyposażonych stanowiskach komputerowych, zaopatrzonych m.in. w monitory referencyjne.

Pierwsza część szkolenia poświęcona będzie zagadnieniom postprodukcji plików referencyjnych powstałych w wyniku fotografowania. W drugiej części dnia omówiona będzie praca z materiałem cyfrowym powstałym w wyniku skanowania.

Kursanci będą mieli okazję zapoznać się m.in. z właściwym kalibrowaniem urządzeń wyjściowych, obsługą programów wykorzystywanych w procesie postprodukcji, opracowaniem zasobów cyfrowych, a także weryfikacją wyników tego procesu. Ramowy program szkolenia dostępny jest na stronie CK NIMOZ.

Szkolenie przygotowane jest z myślą o pracownikach muzeów. Zapraszamy tych z Państwa, którzy czynnie uczestniczą w procesie digitalizacji i chcących udoskonalić swoje umiejętności w zakresie postprodukcji plików referencyjnych. W pierwszej kolejności zapraszamy pracowników muzeów rejestrowych, w miarę wolnych miejsc pracowników pozostałych muzeów.

Ze względu na warsztatowy charakter liczba miejsc została ograniczona – 12 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. W jednym szkoleniu uczestniczyć może maksimum 2 przedstawicieli jednej instytucji. Zgłoszenia przyjmowane będą do 5 czerwca 2014 r. włącznie, natomiast 6 czerwca br. prześlemy kandydatom informację o zakwalifikowaniu na szkolenie. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie CK NIMOZ.

Zapraszamy!
Avatar użytkownika
Monika Jędralska
 
Posty: 21
Dołączył(a): So sty 19, 2013 3:38 am

Re: "Zagadnienia postprodukcji plików referencyjnych" - zapi

Postprzez dzadlowski » Cz cze 05, 2014 6:18 am

Takich szkoleń powinno być więcej...
dzadlowski
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt sty 28, 2014 1:53 pm

Re: "Zagadnienia postprodukcji plików referencyjnych" - zapi

Postprzez Monika Jędralska » Wt cze 10, 2014 12:52 pm

Robimy co możemy w ramach naszych możliwości finansowych i organizacyjnych.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony i informacji o zapisach!

Z pozdrowieniami,
Monika Jędralska
Avatar użytkownika
Monika Jędralska
 
Posty: 21
Dołączył(a): So sty 19, 2013 3:38 am

Re: "Zagadnienia postprodukcji plików referencyjnych" - zapi

Postprzez dzadlowski » Wt cze 17, 2014 6:12 am

no wszystko ja rozumiem

szczerze mówiąc trochę mi wstyd że ja jako archiwista szukam szkoleń, warsztatów u muzealników... Już nie chodzi o szkolenia w innych instytucjach tylko o o brak wsparcia z własnej firmy...

takich szkoleń jest zdecydowanie za mało jak na taką problematykę, może trzeba pomyśleć o wprowadzeniu odpłatności tj takiej kwoty która by wystarczająca do organizacji danego szkolenia a dla szkolących nie byłby to duży wydatek
dzadlowski
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt sty 28, 2014 1:53 pm


Powrót do Co, gdzie, kiedy? - digitalizacyjne konferencje, szkolenia, ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron