Seminarium "Prawne aspekty digitalizacji i udostępniania..."

Moderator: Monika Jędralska

Seminarium "Prawne aspekty digitalizacji i udostępniania..."

Postprzez Monika Jędralska » Cz kwi 02, 2015 11:09 am

Zapraszamy Państwa do udziału w seminarium "Prawne aspekty digitalizacji i udostępniania zbiorów muzealnych przez internet" - Warszawa, 17 kwietnia 2015 r.

Celem seminarium jest przybliżenie szerszemu gronu odbiorców treści, które były przedmiotem pracy powołanej przy NIMOZ grupy ekspertów ds. prawnych i które zostały spisane w broszurze „Prawne aspekty digitalizacji i udostępniania zbiorów muzealnych przez internet”.

Oprócz zagadnień omówionych w broszurze, na seminarium poruszony też zostanie wątek dyrektywy "re-use". Spotkanie będzie podzielone na część teoretyczną (podczas której prawnicy przybliżą podstawy prawne) oraz na część prezentującą case studies z wybranych muzeów – przykłady rozwiązywania różnych problemów prawnych w muzeach, takich jak np. weryfikacja statusu prawnego muzealiów, zawieranie umów, licencjonowanie, czy udostępniania ich odwzorowań i metadanych w internecie.

Liczba miejsc - 70 osób. Zgłoszenia przyjmowane będą do 9 kwietnia 2015 r. włącznie lub do wyczerpania miejsc. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Zapraszam serdecznie!
Monika Jędralska
Avatar użytkownika
Monika Jędralska
 
Posty: 21
Dołączył(a): So sty 19, 2013 3:38 am

Powrót do Co, gdzie, kiedy? - digitalizacyjne konferencje, szkolenia, ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron