Szkolenie ze standardu SPECTRUM 17-21.10.2016

Moderator: Monika Jędralska

Szkolenie ze standardu SPECTRUM 17-21.10.2016

Postprzez Lukasz_Stawski » Śr wrz 07, 2016 11:11 am

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów pracuje nad lokalizacją i wdrożeniem w muzealnictwie polskim standardu zarządzania zbiorami SPECTRUM. Jest to brytyjski standard powszechnie stosowany na całym świecie (ponad 7000 muzeów w 40 krajach). SPECTRUM opisuje procedury, które powinny być spełnione, aby prawidłowo zarządzać cyklem życia obiektów w muzeach oraz informacje, jakie są konieczne do udokumentowania samych zbiorów i związanych z nimi aktywności. Jako coraz powszechniejszy na świecie, staje się wspólnym, międzynarodowym językiem dla muzeów ułatwiającym współpracę i wymianę danych.

W dniach 17-21.10.2016 r. w Warszawie odbędzie się prowadzone przez przedstawiciela Collections Trust w jęz. angielskim szkolenie przeznaczone dla osób, które chciałyby w przyszłości wdrażać SPECTRUM w swoich instytucjach i szkolić pozostałych muzealników.

Szkolenie obejmować będzie następujące zagadnienia:

Obiekty i kolekcje muzealne
Dokumentacja kolekcji muzealnych
Wprowadzenie do SPECTRUM
Zastosowanie SPECTRUM w dokumentacji kolekcji
Szkolenie i doradztwo w zakresie stosowania SPECTRUM

NIMOZ ogłasza otwarty nabór na ww. szkolenie dla pracowników muzeów. Odbędzie się ono w Salach konferencyjnych Golden Floor w Warszawie, każdego dnia w godz. 10:00-16:00. Liczba miejsc: 15 osób. Zapisy przyjmowane będą do 14 września 2016 r. włącznie (po tym terminie roześlemy informacje o zakwalifikowaniu).

Wymagana jest bardzo dobra znajomość problematyki dokumentacji i zarządzania zbiorami (preferowani są pracownicy działów inwentarzy) oraz bardzo dobra umiejętność posługiwania się językiem angielskim (certyfikaty językowe nie są obowiązkowe, jednak w przypadku dużej liczby chętnych o podobnych kwalifikacjach, będą wpływały na decyzję o przyjęciu na szkolenie).

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Instytut nie zapewnia uczestnikom noclegów, ani nie zwraca kosztów diet i przejazdów.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Działu Digitalizacji NIMOZ:
http://digitalizacja.nimoz.pl/
Lukasz_Stawski
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr maja 28, 2014 8:34 am

Powrót do Co, gdzie, kiedy? - digitalizacyjne konferencje, szkolenia, ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron